Hafling. (Haflinger)

11. května 2014 v 12:32 |  Plemena koní.
Čauky koňáci.
Dnes si povíme něco o plemeni Hafling nebo-li Haflinger. Je to mé nejoblíbenější plemeno, takže si myslím, že už jen proto bych vám o něm měla něco povědět. No, tak hurá do toho! :)

(Zdroj ZDE)Charakteristika

Haflingové jsou výjimeční svou klidnou povahou a spolehlivostí. Dobře se učí a jsou velmi spolehliví. Bývají označováni jako malí koně s velikým srdcem. Jsou houževnatí, pracovití, ochotní a opravdu hodně pracovití.Výborně zdolávají těžké, horské terény, dokáží si poradit s kdekterou disciplínou jezdeckého sportu.

(Zdroj ZDE)

Popis

Haflingové jsou malí a silní koně. Dosahují až 150 cm KHV (kohoutkové výšky). Mají krásné, velké oči a krátké uši. Jsou velmi odolní, dlouhověcí a nenároční. Jsou to isabely, nebo ryzáci, mají rezavou barvu na tmavě pigmentované kůži, bílou hřívu a ocas, jsou povolené (i hodně časté) volně přecházející odznaky na hlavě i na končetinách. Při plemenitbě je kladen důraz na dokonalou stavbu, silné nohy, ušlechtilou hlavu s velkými a širkoými nozdrami,mohutná a tvrdá kopyta.

(Zdroj ZDE)

Využití

Z charakteru i stavby Haflinga vyplývá jeho všestranné využití. Je výborný ve vozatajství. Díky svému jistému, pravidelnému a vznosnému cvalu je vhodný také pro voltiž. Získává si také stále větší oblibu k ježdění v nižších soutěžích v drezúře a v parkurovém skákání. Je vhodný i pro hippoterapii, díky svým chodům.
(Zdroj ZDE)

Zdroje informací do článku:
* Informace v článku jsem čerpala ze strnky- ZDE
+ mé znalosti
* Zdroje obrázků najdete pod nimi

Đenn

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 7. června 2014 v 15:34 | Reagovat

Jsou nádherní a milí, miluji je :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama