Paint Horse.

30. června 2014 v 12:30 |  Plemena koní.

Tento článek je předepsaný, jelikož jsem na koňském táboře.

American Paint Horse, americký paint horse či jen paint horse patří mezi plemena koní vyšlechtěná v USA na dobytkářských rančích. V podstatě jde o barevnou variantu plemene quater horse, strakatá varianta tohoto koně se stala natolik žádoucí, že vzniklo samostatné plemeno. Do plemenné knihy může být zapsán rovněž kříženec koně plemene american paint horse a quarter horse, nebo anglického plnokrevníka, registrovaných pro připouštění s American paint horse. Tito koně jsou proslulí mimo jiné i právě neobyčejností zabarvení, jež z každého koně činí nezaměnitelný originál.

Popis- Základním požadavkem je, aby kůň měl tzv. "dobytkářský ráz" s dostatečně pevnou konstitucí a osvalením uzpůsobeným pro celodenní práci. Celé tělo působí kompaktním dojmem, hlava je krátká s výraznými žuchvami a malýma ušima. Hruď je velmi výrazně osvalená, hřbet krátký, záď je rovněž mohutná a osvalená. Končetiny jsou suché ale silné, s neobyčejnou akcelerační schopností. Povahově by měl kůň vynikat mírností, ochotou a smyslem pro samostatnou práci. Velmi ceněn je tzv."cow sense" (smysl pro práci s dobytkem)

Využití- Tito koně se kromě původního zaměření k práci na rančích nyní uplatňují ve sportu v četných odvětvích jezdeckého sportu, nejčastěji jej ale ovšem můžeme vidět na westernových kolbištích. V poslední době si plemeno získává zájem z řad rekreačních jezdců a i v našich končinách se těší stále širší oblibě.

(google a Wikipedie)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 30. června 2014 v 14:59 | Reagovat

Paint horse mám moc ráda :-)

2 Hanif Hanif | Web | 30. června 2014 v 18:43 | Reagovat

Paintové jsou nádherní a hlavně to jejich zbarvení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama