Září 2014

Nový časopis Koně a Hříbata.

30. září 2014 v 18:25 | Đenn a koníci. |  Katalogy a knížky o koních.
Ahojdá. :)
Jak pak se dneska máte?
Já celkem fajn. Před pár hodinami jsem si koupila nový časopis (novou část) Koně a Hříbata.
Je moc pěkný, ostatně jako vždy :) a zase je tam jako vždy mnoho poučných a zajímavých informací, články z rzných akcí atd... Před pár minutami jsem se dočetla asi tak do půlky a pak jsem si řekla, že Vám sem zase hodím nějaký ten článek. Stejně už se celkem stmívá a já jsem si nechtěla zapínat lampičku :D. Tady je obrázek toho časopisu ze stránky-http://www.koneahribata.cz/


No co na něj říkáte? :)
Snad se Vám líbí stejně jako mě...
Já se s Vámi zatím loučím, tak ahoj :).

Vaše Đenn a koníci.

Výžehy

29. září 2014 v 21:00 | *Tina&Horses |  Výžehy
Tento článek bude o výžehu koně :)
(Zdroj na konci článku!)

Výstroj pro koně- Nánosníky.

29. září 2014 v 15:52 | Đenn a koníci. |  Výbava pro koně a jezdce.
Čáo! :D
Máme tu další část "Výstroje pro koně"! A to jsou nánosníky. Je to trochu rozvinuté téma, ale já vám sem dám jen to nejzákladnější, co znám :). Tak já už vás nebudu dále napínat. Otevřete si celý článek a zjistíte více! :)


Výstroj koně - Druhy sedel (anglie)

29. září 2014 v 15:06 | *Tina&Horses |  Výbava pro koně a jezdce.
Ahoj, zdraví vás po hodně dlouhé době opět Tina. Omlouvám se že jsem nepsala, ale mám vždycky období kdy mě blog baví a pak zase ne... no proto bych nemohla mít blog sama :D
Dneska jsem si připravila článek o sedlech. Nebo spíše jen o základních druzích :)

Novinka na blogu! :)

29. září 2014 v 14:36 | Đenn a koníci. |  Důležité ohledně blogu.
Čauky! :)
Máme tu novinku. Každý měsíc vyberu ať už s Tinou nebo sama jedno "Plemeno měsíce". O něm bude vždy 1. v měsíci článek, jako je o tom Lipickém koni pod tímto článkem. myslím, že je to celkem fajn nápad. Vy se samozřejmě vyjadřujte do komentů a já to ještě proberu s Tinou. Jinak jsem dneska ze školy šla ke Karče. Zase byla špinavá, ale ta záda už nebyla tak hrozná. Dneska se Vám možná ještě ozvu a nafotila jsem pár fotek s Karčou, takže jse sem dám. Ale nic neslibuji! Škoda, že není moje :/. No, tak zatím pa a vyjadřujte se k "Plemenu měsíce".

Vaše Đenn a koníci.
(Google obrázky)


Lipicán.

29. září 2014 v 14:19 | Đenn a koníci. |  Plemena koní.
Ahojdá! :)
Dneska mě napadlo, že bych mohla napsat něco o Lipicánovi. Je to moc pěkný koník. Tak si přečtěte celý článek a zjistíte více. ;)

Alice a Champion 4. část.

28. září 2014 v 19:54 | Đenn a koníci. |  Příběhy - Đenn

Tak po delší době další díl Alice a Championa. Užijte si to! :)

Nové jezdectví+ info od koní.

27. září 2014 v 18:03 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Ahojdá!
Omlouvám se, ale zase jsem tu pár dní nebyla (no, pár....) :/.
Ale zase povinnosti se školou atd...
Ve středu jsme znovu byly u koní. ( Já a Tina) Znovu jsme cválaly a dokonce jsme i cval poznávaly. Bylo to super. Včera jsme byly taky u koní asi 4 h. Dvě hodiny jsme kydaly ohradu,hodinu jsme vodily malé děti na koních a hodinu jsme se dívaly na tréning o trochu pokročilejších, než jsme my. Byla to zábava. Když jsme vodily, tak jsem samozřejmě musela vodit Buena že... :D :3. Je mi jedno, kterého koně vodím, ale ten den jsem chtěla hlavně Buena.

Taky mi přišlo nové Jezdectví. Koně a Hříbata mi přijdou až za dva dny. Tady obrázek Jezdectví:
(Odkaz na stránku,odkud obrázek je ZDE)
Obsah čísla 10/2014 ročník:62
Já se s vámi zatím loučím, pa...

Vaše Đenn a koníci.

Zimní srst.

22. září 2014 v 16:29 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Čáo :D.
Jsem tu zase po pár dnech.
Neměla jsem vůbec čas :/. Dneska jsem se po škole s Tinou stavila u Karinky.
Bylo to asi po týdnu, co jsem u ní byla, protože bylo hnusné počasí :o. Když jsem jí viděla, tak jsem se v duchu trochu zhrozila , protože jsem viděla, jak mám mastná záda! Bylo to asi z toho, že jí na zádech nečistí a jak pršelo a všechna ta mastnota se špínou se smíchaly dohromady a uschlo to, tak to bylo takhle..... fujtajbl! ale jinak byla na krku,plecích a na hlavě krásně huňatá :3. Nechala se mazlit a když jsme jí s Tinou hladili, tak krásně držela a usínala u toho :). pak jsem se podívala na její nohy. Stála v bahně, kopyta nevyčištěná! Poznaa jsem to, protože je měla plné špíny, hlíny a bahna. A pkud je ten den vyčistili, očemž velice pochybuji tak by jí měli přemístit do jiné ohrady, alespoň na dobu, kdy tam doroste tráva. Jenomže mají tu ohradu tak, že jí vyměnit "nemohou". Byla strašně heboučká a chlupatá. Přemýšlela jsem, že vám ji vyfotím, ale byla tak špinavá a zablácená, že jsem raději nafotila. Fajn, může být celý den v ohradě, ale ať tam má dobrý přístřešek a ať má POŘÁDNOU každodení péči! To je mj názor :). No, já musím ještě něco dodělat, tak se zatím mějte.

Vaše Đenn a koníci.

Výstroj pro koně- Udidla.

19. září 2014 v 16:39 | Đenn a koníci. |  Výbava pro koně a jezdce.
!!Obrázky jsou z google obrázků!!
Tak dneska už třetí článek! :)
tento bude věnován udidlům. Je jich strašně mnoho a dneska si o nich něco řekneme. tak si otevřete celý článek a zjistíte více! :).