Říjen 2014

Koně a Hříbata + Jezdectví.

30. října 2014 v 16:29 | Đenn a koníci |  Katalogy a knížky o koních.
Ahoj :).
Přišlo mi další číslo časopisu Jezdectví.
Je moc pěkné :). Taky jsem si koupila při cestě ze školy časopis Koně a hříbata. Až mi příští měsíc přijde poslední Jezdectví co mám předplacené, tak mi mamka místo Jezdectví předplatí Koně a Hříbata :). Oba časopisy jsou samozřejmě krásně sepsané a jsou tam zajímavé informace :). A tady máte obrázky:

Koně a Hříbata

(z TÉTO stránky)


Chody koně

29. října 2014 v 13:04 | *Tina&Horses |  Teorie - články
Tak dneska přidám ještě jeden článeček do nové rubriky Teorie... Dozvíte se tady mnoho užitečných informací :))
V tomhle článku si povíme o základních 3 chodech koně.

Lonžování koně

29. října 2014 v 12:15 | *Tina&Horses |  Teorie - články
Ahoj, dneska jsem tu zase já *Tina po celkem dlouhé době.. Jop, na mě moc spolehnutí není, proto by nebylo dobré kdybych měla blog sama :D
V tomhle článku si řekneme něco o lonžování.

Teorie

29. října 2014 v 11:27 Teorie
--------------------
--------------------
--------------------

Star Stable online.

28. října 2014 v 14:50 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Ahojdá! :)
Tak dneska už z pc.
Znáte někdo hru Star Stable Online?
Je to super hra s koňmi. Je realná a můžete si tam psát s ostatními online hráči. Jezdíte na koni, nebo chodíte bez něj. Je tam mnoho různých měst, ve kterých jsou úkoly a závody atd... Ale pokud chcete do všech měst, tak musíte být Star Rider. Ten se buďto platí a nebo je zdarma za kódy, které získáte na určitých stránkách. Je to super hra. Já se tam jmenuji Lucy Mountainberg a moje grošovaná klisna se jmenuje Applelove. Můžete jezdit i bez sedla a nebo i jezdit pouze za koně, ale na to je potřeba vymazat něco z dat stahovaných pro hru a pak je zase dát ypět, aby jste měli i postavu, ale to už je složitější. Můžete si i koupit nového koně a máte svou vlastní stáj. Můžete mít maximálně 10 koní. Je jich tam mnoho a budou další a další. Doufám, že jsem vám to vysvětlila tak, aby jste t pochopili :D. Já to můžu hrát bohužel jen u Tiny a až to budu hrát, tak si koupím nového koně :3. :) Tady jsem já a Apple bez sedla:


A tady Fríský kůň na Star Stable:A tady Andaluský Kůň:

(je tam ještě hnědák)

A tady poníci:


A tady poník kterého si koupím :3 :

(trošku komická fotka :D)

A mnoho dalších plemen koní :). Je to super a tak doporučuji :). Zatím pa...

Vaše Đenn a koníci.

Ve středu koně+nemůžu na pc.

25. října 2014 v 23:30 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Ahoj! :) Omlouvám se, že jsem nepsala, ale teď píšu z mobilu, protože mám do neděle zaracha na pc. Takže se omlouvám pokud v tomto člčánku bude více chyb než obvykle :D. Doufám, že si užíváte prázdniny! Já celkem jo, ale dneska nebylo úplně nejlepší počasí :/. No, ale snad to bude lepší. Tuto středu na koně jedeme normálně i když jsou prázdniny, takže SUPER! :3 :) Zase se moc těším ostatně jako vždy :D. No, tak já už pújdu, protože mě bolí ruka z toho psaní na mobilu :D. Tak v pondělí už z pc zatím ahojky :). Vaše Đenn a koníci.

Info od koní.

17. října 2014 v 16:52 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Čauko! :)
Tak jsem tu zas. Teď jsem tu pár dní nebyla, protože jsem si musela vylepšit pár známek ve škole, takže učit,učit a zase učit. Ale pryč od školy! Začíná nám víkend a škola jse stranou :D. U koní jsme si to jako vždy užili (tedy aspoň já :D). Trošku se mi zažral Bueno, když jsme koníky odváděli do ohrady, ale jinak v poho :)... Bueno je totiž největší zažírač! :D. No ale jinak je to miláček. Probírali jsme podrobněji cviky na jízdárně. Jen pár, protože jsme to všechno nestihli (chodí tam s ními jetště jeden kluk). Probírali jsme Diagonálu, Půlkou jízdárny změnit směr, Velký kruh a Vlnovka o třech obloucích. Bylo to super!
Jinak se omlouvám, že tu ještě není ten časopis, ale nějak na něj nemám náladu, takže ho dodělávám po kouscích :). No, alespoň se máte na co těšit! :D A co vy? Jak jste si užili chvilky s koníky? A byli jste na Velké Parubické? Já ne a jsem docela ráda, protože je mi moc líto těch koní, co zahynuli :"(.
Ale jinak jsem se dívala na záznam v televizi.

Tak já zatím půjdu. Ještě bych se chtěla podívat na nějaká videjka o koních a něco si přečíst (Logicky o koních :D) Tak zatím pa pa...

Nefotila jsem já. Odkaz na stránku je ZDE.
Bueno z Minifarmi kam chodím jezdit :3.
Vaše Đenn a koníci.

Včera jsme na koně nejeli :/.

11. října 2014 v 11:59 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Ahoj! :)
Tak jsem znovu tu.
Včera jsme měli s Tinou jet na koně, protože jsme měli kydat, vodit na koních malé děti a pak ještě pomoct ve stáji. ALe Tina má zánět spojivek, takže jsme nejeli :(. Měla jsem si vybrat ještě jednu hodinu na koni, protože na normálních trénincích máme tři, nebo čtyři učící( ve stáji) a jezdící a poslední v měsíci je opakovací. Píšeme takový test, ale ne na známky. Kod má nejvíce bodů, tak vyhrál jednu hodinu navíc zdarma (samozřejmě na koni) :). No což, možná půjdeme příští pátek, ale nejsem si jistá. Jinak dneska ráno jsem šla s bráchou nakoupit a zastavila jsem se u Karči dát jí jablko a mrkev. Schroupala to raz, dva a potom se se mnou chvíli mazlila :3. Byla krásně huňatá s tou zimní srstí, ale taky pěkně špinavá :/. Asi se u ní ještě dneska zastavím. Je celkem hezky a teplo. STrašně ráda bych tam vlítla a klidně bych na tu majitelku řvala, jak se to o ní stará a prostě bych ji vyčistila. Takové představy mám pořád :D.
Tak se s vámi pro zatím loučím a pa...

Vaše Đenn a koníci.

Zítra koně+ Karinky důvěra ke mně.

7. října 2014 v 20:49 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Hojky! :)
Zase jsem tu pár dní nebyla... :/.
Ten čas je tak nabitý a když už ho mám volný, tak už třeba ani nemám náladu psát (z únavy). Ale nebudeme se zaměřovat na mě, ale na koně :). Zítra jedeme na koňáky :3. Moc se těším. Minulý týden jsme moc nejezdili, protože měsíčně máme 4 tréninky. Tři z toho se učíme a jezdíme a poslední trénink v měsíci je opakovací. Píšeme takový test, ale NE NA ZNÁMKY! :) Je to test z teorie, kterou jsme se za ty 3 tréninky naučili. Takže nám to zabralo celkem dost času. Ale tenhle trénink zase budeme jezdit hodně :). To je jedna věc :).

A druhá věc- Karinky důvěra ke mě...
To je složitější. Nemůže mi důvěřovat, protože není moje a já k ní chodím jen k ohradě a dávám jí pamlsky a hladím ji, ale k důvěře je potřeba s koněm pracovat, čistit ho a být s ním denně hodně dlouho. Jezdit na něm atd... Jak já si přeji, aby mi jí prodali... určitě by se u mě měla líp, protože jí nečistí (prý "Jednou za měsíc, když se jí zachce.") a nemá pořádnou ohradu atd... Dneska kolem jeli popeláři a ona se těchto velikých aut ´bojí. A protože mi nevěří, tak utekla a vrátila se až když odjeli :/. Moc bych si přála, aby mi věřila...

Mám i nové fotky Karinky, ale dneska už se mi to nechce dávat do pc, takže asi ve čtvrtek, protože ve středu mám koně jako vždy až do 7 hodin. Tak tady máte starší fotku. Snad vám to nevadí... No, já si jdu ještě číst knížku o koních- Jinny z Finmory- Pro lásku ke koním. Užijte si zbytek večera a ahojdá...

Vaše Đenn a koníci.