Listopad 2014

1. Adventní neděle

30. listopadu 2014 v 20:40 | Đenn a koníci |  Đenn píše...
Hojdá! :)
Tak co? Jak si užíváte 1. Adventní neděli a užíváte si jí s koňmi? Já myslím, že většinou ano :). Asi před 2 hodinami jsem se vrátili z rozsvícení stromečku na náměstí. CHtěla jsem ho vyfotit, ale měla jsem vybitou baterku v mobilu :/. No, každopádně v podstatě "začínají Vánoce" :). Omlouvám se, že píšu tak pozdě, ale dneska jsem to nestíhala , takže tak. No nevím co víc :D. Tak se zatím mějte a pozdravujte svoje koníky :).

Boží :3 :D
(z google)

Vaše Đenn a koníci...

Moje začátky v Jezdectví- Poprvé na Minifarmě

29. listopadu 2014 v 17:08 | Đenn a koníci |  Đenn píše...
Čusík.
Tak dneska už asi 2. článek.
Bude o tom, jak jsem poprvé seděla na koni na Minifarmě.
Byl to Tomáš a je to Norický kůň, zbarvení ryzák.
(Více v celém článku)

Jak to dopadlo na Jezdeckých "závodech" ? :D

29. listopadu 2014 v 12:47 | Đenn a koníci |  Đenn píše...
Zdar všem koňákům :D.
(tenhle pozdrav se mi líbí :D)
Tak jsem asi před hodinou přijela s Tinou ze závodů. jela jsem na mém nejoblíbenějším koníkovi Buenovi :3. Vyhrála jsem................................................................................................................
4.místo
Já vím, není to úplně nejlepší, ale zase ne nejhorší místo. Jsem s tím celkem spokojená :).
Fotky ještě nemám, ale vyfotím Vám tu stužku a celou mojí koňskou nástěnku :).
Zatím čauko a užívejte si víkend s koníky! :)

Đenn a koníci

(Fotka Karinky z léta :D :3)Nestíhám, ale snážím se :( ...

28. listopadu 2014 v 16:34 | Đenn a koníci |  Đenn píše...

Všem koňákům zdar! :D

OMLOUVÁM SE VÁM za to, že jsem tu teď hoooodně douhou dobu nebyla :(. Ale nestíhala jsem kvůli školea nebo jsem už neměla náladu připisovat články. Ale snažím se moc, aby jste tu nebyli bez článků! :) Tina teď byla nemocná, ale dneska jsme si volaly a říkala, že už jí je líp. Zítra se jede na Jezdecké Závody na Minifarmě kam chodímě jezdit. Má to být "Hubertovka" , ale už si dokážu i já i cvičitelka a mnoho ostatních jak jedeme venku na těch koních a nikdo je neumí zastavit až se rozcválají a pojedou si kam chtěj :D. Takže místo Hubertovy jízdy jsou tyhle závody. Nebudu tam po prvé. Busou to moje páté závody tam :). Moc se těším, ale mám i troch trému. Tuhle středu jsem si ani nemohla zajezdit, protože byla Tina nemocná a tak jsme nejeli ani jedna, ale samozřejmě byla nemocná a nemůže za to!

Taky mi přišly nová čísla časopisů Jezdectví a Koně a Hříbata. Tedy pro Koně a Hříbata jsem si došla do trafiky, ale Jezdectví (poslední předplacené číslo) mi přišlo. Oba časopisy jsou moc pěkné a já Vám sem dám jejich obrázky

(zdroj obrázku je ZDE)

(zdroj obrázku je ZDE)

Tak se mějte hezky a doufám, že zítra tu budou ode mne nebo od Tiny další články (že to stihneme) :). Zatím pp...

Vaše Đenn a koníci

Blíží se zima- Pozor na koňská kopyta!

15. listopadu 2014 v 11:57 | Đenn a koníci |  Celková péče
!!Článek jsem nepsala já!!
!!Zdroj článku najdete na konci článku a obrázek je z google obrázků!!

Zima, to nejsou jen nádherné sněhobílé scenérie, ale také i extrémní povětrnostní podmínky. Ty se pochopitelně dotýkají krom jiného i koňských kopyt. Proto je nutné věnovat koňským kopytům patřičnou pozornost i v zimě.
(Přečtěte si mnohem více v celém článku ! :) )
Info od koní.

15. listopadu 2014 v 11:34 | Đenn a koníci |  Đenn píše...
Ahojky! :)
MOOOOOC se Vám omlouvá, že jsem u nebyla takovou dobu, ale znáte to...... škola.
Neměla jsem na blog vůbec čas, protože jsem se musela učit, učit a zase učit. -_- Nesnáším učení, ale co nadělám.

No ale pryč od školy, když nám dneska začíná prodloužený víkend! :)
V pondělí je Státní Svátek a tak jsme o jeden den doma, ale taky u koní déle :3 :).
Včera jsem byla u Karči. Byla zase chudinka špinavá. Z venku to tak možná moc nevypadalo, ale když jsem jí prohrábla huňatou zimní srst, tak tam bylo prachu a další špíny mnoho :(. Byl to hnus! Je mi jí líto a tak protože jsem už nemusela zítra do školy, tak jsem tam byla rovnou ze školy dlouho a snažila jsem se to trošku vyčistit rukama. Prášilo se z ní strašně :'(. Když jsem tam byla asi půl hodiny mamka už se vracela z práce a řekla "Ahoj. Fuj jak se z ní práší! Pojď už domů." Tak jsem musela jít ale dneska se za ní půjdu znovu podívat, pokud jí jako zázrakem neodvede do boxu. Strašně moc bych si přála aby byla moje :3. Jinak ve středu byli koně a protože byl konec měsíce (ne vždy to vychází přesně) tak bylo opakování. Znovu jsme psali test a ten kdo dostane nejvíce bodů tak má jízdu zadarmo. Jízda trvá 1 hodinu. Já jí vyhrála minule, tak se to snad povede i teď, ale myslím, že ne, protože jsem v jedné hře dopadla celkem špatně :D. Ale nebylo to moc o koních, ale o orientaci na Minifarmě :D. Nevím kolik bodů přesně jsem dostala, ale měla jsem tam 3 chyby :D. Ale to uvídíme až příště. Jinak asi staví Santíkovi novou ohradu. Do teď to byla taková ta přenosná a teď staví nějakou ze dřeva. Tak jsem zvědavá, jestli je to vůbec pro něj :D.

Jinak tady je ještě ten obrázek časopisu Koně a Hříbata. Už ho na tu stránku dali, takže tady je :).
Na obálce je Hafling! :3 :D

(zdroj ZDE)

Tak to je zatím vše. Možná ještě dneska napíšu něco zajímavého, ale nevím to jistě :).
Tak pp...

Đenn a koníci