Duben 2015

Jezdecký děníček--29.4.-30.4. 2015

30. dubna 2015 v 17:09 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Vítám Vás u dalšího článku z mého jezdeckého života.

Včera jsem byla na koních a bylo vážně nádherné počasí, takže jsme jezdili venku. Tam to mám raději než na jízdárně,protože je to tam takové ''otevřené'' a koník se nenudí v jízdárně, kde je každý den.

Momentálně probíráme vytrvalost. Věnujeme se jí asi nejvíce z jezdeckých disciplín,ale to bude nejspíš tím, že naše cvičitelka jí dříve jezdila. A dokonce s mím nejoblíbenějším koníkem Buenem :3.

Info od koní+včerejšek s Karčou

29. dubna 2015 v 7:27 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Ahoj.
Tak jsem tu zas.
V minulém článku jsem se ani nezeptala jak se máte Vy?
Já mám dneska ráno dobrou náladu. tak doudfám, že to vydrží :D.

V momentální době mě zaráží púočasí. Předevčírem bylo takové vedro, že jsem se málem usmažila a včera začalo sněžit! Dneska je to tak napůl, tak doufám, že ten sníh brzy zmizí.

Dost by mě zajímalo, jak to bude na koních. Chtěla bych trénovat venku na louce, ale asi se to neuskuteční, protože jestli bude ten sníh tát, což by se klidně mohlo stát :D, tak bude mokro. Ale hlavně že budu na koni.

Minulý týden jsem si krásně zacválala na Buenovi a potom i na Jájovi. Byl to úžas, když jsme cválali na ''tréninkové'' louce :D.

------------------------------------------
Včera, když jsem šla ze školy, tak sněžilo jako blázen, že jsem skoro neviděla a sníh mi padal do očí. le když jsem se zastavila u Karinky ohrady, tak jsem si vzpoměla, že jusem si pro ni ráno vzala suché pečivo.

Tak jsem se u ní zastavila a ona ke mě přiběhla klusem a řehtala :3. Když jsem jí to dala, chtěla jsem se podívat na tu bouli, ale moc se nenechala, protože si myslela, že pro ní něco mám a nejspíš jí to i začalo bolet. A le zjistila jsem, že její majitelka o té bouli ví a že prý u nich byl i veterinář. Co to je za bouli už jsem se jich nestačila zeptat,protože je někdo volal. A le jsem strašně ráda, že o tom ví a že zavolala toho veterináře.


Karča v nynějším stavu

27. dubna 2015 v 14:03 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Ahoj!
Moc se Vám omlouvám za to,že jsem tu tak dlouho nebyla, ale brácha rozbil pc a já jsem se až dnes dostala na ten taťky. :/

Hned na začátek mám pro Vás 2 špatné zprávy. Nebojte blog se neruší! Ale Tina už prý nemá co psát a tak to prý ponechá jen na mě :/. No, budu Vás tu bombardovat články sama :D.

A ta druhá, ještě horší zpráva je ohledně Karinky. Minulý týden jsem to uviděla poprvé.... měla na krku velikou a tvrdou bouli. Nebolelo jí to, protože s sebou necukala, ale byla to ošklivá boule! :( Takhle to tam měla asi 3-4 dny a po této době když jsem ji znovu navštívila..... prasklo jí to. Už jí to skoro celé zplasklo, ale uprostřed měla růžové kolečko a z něj vytékal hnis.

(prosím celý článek, je tam fotka, nevíte co to je?)

Info od koní-13.4. 2015

13. dubna 2015 v 15:27 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Čauky.
Tak jak se tu máte?
Dneska hned po škole jsem navštívila Karinku a nafotila nějaké ty fotky, i když nejsou tak moc zajímavé, ale snažila jsem se :D

Karuška byla zase úplně zlatá. Jemně jsem jí hladila po šíji a ona sklonila hlavu a zavírala oči :3. Je to miláček.

Dokonce jsem si všimla, že je čistá!!! To je úžas! :) A nedávno jsem poprvé viděla jak má před sebou kupu sena! :D Určitě jí dostávala i dřív, protože to by nespíš ani nebyla takovej tlusťoušek :D, ale tohle bylo poprvé, co jsem to u ní viděla venku. Měla v tom zabořenou hlavu a spokojeně přežvykovala :3.

Už hodněkrát jsem slyšela, že klisny nejsou moc oblíbené díky tomu, že jsou náladové. Na ní se to moc neprojevuje, ale je poznat, kdy se chce mazlit a kdy na mě rozhodně nemá náladu :D. Dneska byl skoro jako káždý den ten den mazlící :D.

Ale nebudu Vás už napínat. Pořád foukal vítr tak má kštici na jednu stranu :D Tady jsou ty fotečky :)...Dnešní závody

11. dubna 2015 v 19:09 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Čusík.
Tak jsem se vrátila ze závodů.
Bylo to úplně SUPER! :) Nebudu Vám sem psát, jaké místo jsem dostala, protože nechci, aby to vypadalo, že se vychloubám, ale můžu Vám říct, že jsem se sebou maximálně spokojená :).

Byly to závody celkem netradiční, ale také nejzábavnější :).
Byli jsme venku, protože bylo nádherné počasí. Bylo několik stanovišť a tam se poznávala výstroj, části těla koně, nějaká ta teorie... a ježdění :3.

Na jízdu jsem měla přiřazeného Buena :3. Byl to miláček. Měli jsme zacválat 3 rovinky v hale a on byl úžasnej :). Zvládli jsme to perfektně.

Po závodech jsem byla ještě za Karčou, ale po chvíli začalo pršet a tak jsem musela domů :/.

Ale byl to super den a děkuji Vám všem za komentáře v předchozím článku! :)

Vaše Đenn.
Fotka Karči z minulého roku :DInfo od koní :3

10. dubna 2015 v 20:14 | Đenn a koníci |  Jezdecký deníček- Đenn.
Ahojky! :)
Tak jsem tu zase po ''delší'' době :D. Moc se za to omlouvám! Je mi to líto, ale nemám moc čas, hlavně teď, když máme celkem dost písemek :/.

Ale teď ke koním. Začíná přeci víkend! A tak budeme mít víc času na koňské i jiné mazlíčky! (já Karinku :3)Hurá! :D (vím, že nedávno byly Velikonoční prázdniny, ale byly krátké :D) A jak jste si užili Velikonoce? :) Já celkem fajn.

Dneska byl tak krásný den, že jsem byla asi hodinu a půl u Karinky, ale nemohla jsem tam být moc douho, protože jsem byla s pejsky venku a bylo už celkem pozdě. Každopádně Karinka je moje láska :3 :). Dokodnce jsem jí i učesala hřívu, protože brácha rozbil hřeben, se kterým se stejně nikdo nečesal a tak jsem si vzala tu ''kartáčovou'' půlku :D a šla jsem spolu s taškou suchého pečiva ke Karince. Tím hřebenem jsem jí učesala hřívu a snažila jsem se trochu i ocas a moc jí to slušelo! (i když jí to sluší pořád :D)
Moc se omlouvám, ale bohužel nemám žádné nové fotky Karči a tak tady je jedna starší kde jsem i já, ale toho si nevšímejte :D ---


Ohledně ježdění, zítra se jede na závody! Ou jé :D. Celkem se těším. Jsem i zvědavá jak dopadnu.
Tuhle středu jsem si zacválala na Buenovi a podařilo se mi to na každý jeden pokus! Když jsem z něho slezla, měla jsem strašnou chuť ho obejmout :D.

A na Minifarmě je nový kůň! (tedy spíš poník :D) Zatím ho máme ''jen na zkoušku'', ale je krásný. Je to tmavší plavák plemene myslím že Český Jezdecký Pony, ale nejsem si jistá. Zatím jsme mu dali jméno Rošťák, protože chvilku nepostojí v klidu, ale zatím je tam nový, tak je to pochopitelné. Každopádně pokaždé když ho cvičitelka vedla nešel pomaleji než klusem :D.

Tak to je zatím asi vše.
Držte mi palce až zítra budu na závodech a zatím ahoj :).

Vaše Đenn.