Květen 2015

Fotky mě a Karči

13. května 2015 v 20:13 | Đenn a koníci. |  Fotky
Čauko.
Tak před chvílí jsem se vrátila z koní. jelo se mi krásně, ale dneska Vám toho už více neřeknu. Počkejte si na zítra :).

V minulém článku jsem se zmiňovala, že Tina fotila fotky. Tady je taková menší ukázka :). Další budou příště.
PS: Mám tam dvě jiná trička. Toho si nevšímejte, byla jsem tam 2x za den :D.


Nynější stav Karinky

12. května 2015 v 17:33 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Ahojky! :)
Jak pak se tu máte?
Doufám, že fajn, protože já mám také dobrou náladu! :)

Před chvílí jsem byla s Tinou u Karči. Já jsem čistila a Tina si sedla na zem a fotila mě s karuškou, aby bylo co dát na blog. Karinka se mazlila a strkala do mě hlavou a užívala si čištění. Je to moje láska :3 :).

Ohledně té boule... je to menší, ale pořád jí z toho teče hnis alezou jí na to mouchy.Každopádně si myslím, že se to lepší.

To mi připomíná,ohledně její naprosto naivní majitelky...
Zjistila jsem, že se na Karušce kvůli té bouli nesmí jezdit. A protože se zná spolu se Santíkovou majitelkou, tak se rozhodla, že bude teď jezdit na Santíkovi. A nejspíš každý den! Takže bude před naším barákem každý den?! A o Karču se nestará, ta jí je dobrá maximálně na ježdění miláček můj. O karču se budu 'starat' já. Budu jí čistit a krmit (alespoň suchým pečivem a čerstvě zelenou trávou kolem jejího výběhu), protože ve výběhu už moc trávy nemá. Ten kousek co tam má se snad ani nedá sníst, ale to už odbočujeme.

Ne a by se starala o karinku, ale bude ještě zaclánět u Santiaga?
Ach ne!
Ale nebudu se kazit dobrou náladu. Karinka mě vždycky potěší a dneska u mě zůstala a nechala se čistit i se se mnou mazlila mazlík můj :3 :D.

To je pro dnes asi vše.
Užijte si den.
Vaše Đenn.


Blog má 1 rok! :)

11. května 2015 v 15:56 | Đenn a koníci. |  Đenn píše...
Ahojdá! :)
Dnes má tento blog 1 rok! :D
Přesně minulý rok jsem tento blog založila a od té doby se tu toho mnoho změnilo. Jsem moc ráda, že aktivita tu výrazně stoupla.

Ač jsem nad tím přemýšlela celý včerejší den, nemohla jsem vymyslet nějaký speciální článek, který bych tu pro Vás mohla napsat. A tak Vás prosím... pokud by Vás cokoliv ohledně koní napadlo jako speciální článek, tak se prosím nebojte ozvat do komentářů :).

(celý článek-Diplom pro Vás)

Karča a její ''zranění''

10. května 2015 v 14:56 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Zdárek koňáci!

Tak a máme tu poslední den prodlouženého víkendu. Celý víkend u nás bylo krásně, takže jsem měla více možností jít za Karuškou. A jak bylo u Vás?

Dneska je také hezky, i když už není takové teplo...
Ale samozřejmě jsem musela navštívit Karču. Nevím, jestli je to dobrá, nebo špatná zpráva. Boulička se jí naštěstí zmenšuje, ale hnisá jí to. Zase ji z toho teče hnis a nevypadá to moc hezky. Ale už se zmenšuje, takže doufám, že se to brzy zahojí :).

(Celý článek...)

Info od koní-9.5. 2015- Karča a Santiago

9. května 2015 v 15:15 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Čauky! :)
Tak jsem tu dneska zas! :)
Opět jsem byla vyčistit Karču. Dneska byla o něco špinavější než včera, ale povedlo se mi jí vyčistit krásně :). Zase se krásně leskla! :) Bylo to jako včera... srst kartáčem a hřívu hřebínkem. Chtělo by to ještě hřbílko, ale tím, že je ten kartáč hrubší, tak bylakrásně čistá i bez něj :). Tu bouli má zase červeou a podrážděou od much! :( jeden den to vypadá dobře a druhý se to zhoršuje :/. Tady je fotka ze dneška :)...


(celý článek)

Vyčištěná Karča

8. května 2015 v 17:24 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Čuskoo :).
Moc se omlouvám, že jsem teď pár dní nepsala, neměla jsem čas. Ale nejsme tu přeci kvůli omluvámne? :)

Dneska je nádherný den. je krásně, svítí sluníčko a hlavně je teplo.
Dovolím si říct, že až vedro :D.

Kolem 1 hodiny jsem vzala hřebínek a kartáč (je na boty, ale nepoužitý!) a šla jsem ke Karče. Byla tam se mnou i moje mladší sestra, takže to bylo rychlejší. Ona si vzala ten hřebínek a česala karče hřívu a já jsem si vzala kartáč a čistila jsem ji. Vlezla jsem jí i do ohrady, ale jen kousek od plotu, protože tam po zahradě pořád někdo chodil. Byly jsme u ní necelé 4 h., protože jsem přišla před chvílí. :)

Náš výsledek se mi moc líbí.
Sestra není moc vysoká, takže jse jí tu hřívu musela vzít znovu, ale ta její srst .... :3.
Krásně se leskla a byla celkem čistá. Samozřejmě jsem u ní nemohla být celý den, protože by mamka zase měla řeči :D, ale když tam se mnou byla i mladší sestra, takže to chápu :).

(celý článek)

Stav Karčiny boule+ Karči fotky

4. května 2015 v 19:46 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Ahoj.
Vím, nevítám Vás dnes moc nadšeným pozdravem. Ale je to proto, že karči boulička se zhoršila. Dneska, když jsem se vracela domů od Tiny, stavila jsem se u ní a co vidím? Boule má na sobě krvavá místa, což je nejspíš kvůli mouchám a možná i bohužel díky tomu, že si to Karča škrábe.

Nejspíš jí to i bolí, protože když jsem se toho jen jemně dotkla, tak ucukla hlavou. Pak ji ale vrátila zase zpátky Už jsem dlouhou dobu neviděla, že by jí to mazaly a tak s největší pravděpodobností zakročím já a něčím jí to namažu. proč ne? Beru jí jako svou. je to můj miláček :3 :) a když se o ní nestará její majitelka, tak se o ní budu částečně starat já.


Smysly koní

3. května 2015 v 19:26 | Đenn a koníci. |  Zajímavosti
KAždý kůň má stejně jako my, lidé, 5 základních smyslů. Jsou to čich,chuť,hmat,sluch a zrak. Koně je mají ale mnohem lépe a více vyvinuté. K takovým smyslům patří např. sluch nebo čich.
Koník je mám mnohem lépe vyvinuté a tak např. slyší to, co my ne. Oči má kůň po stranách hlavy a také je má mnohem větší a proto má také větší zorné pole, než člověk.

Koně vidí vše zvětšeně a díky tomu se mohou leknout něčeho, co my vidíme pouze matně.

Pozor! Slepé místo má kůň těsně před sebou a za sebou. Proto by se nemělo chodit ke koni zezadu. Pokud je to ale nutné,musíme na něj předně promluvit, nebo ho pohladit, aby se nás nelekl!

(omlouvám se za úhel fotky č. 2)


Česání Karinčiny hřívy

3. května 2015 v 15:43 | Đenn a koníci. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Zdárek koňáci! :)

Právě jsem se vrátila od Karinky. Je opravdu hezké počasí, takže jsem tam strávila asi 2h. Přinesla jsem jí pár jablíček a vzala si do kapsy hřebínek.

Nemohla jsem najít ten náš hřeben co na ní používám a tak jsem vzala sestře takoví větší hřebínek pro Barbie :D. Ale česal dobře! :D

Česání se karince nejspíš hodně líbilo a poučesání toho nejhoršího vypadala ještě lépe, než předtím :3. Moc jí to slušelo a já jsem jí pak dala do hřívy Pampelišku a vyfotila jsem jí :). AlePampeliška není moc vidět :/.
No, ale moc jí to sluší.

Je jisté, že jsem se podívala i na tu její bouličku....... vypadá jako včera. Ostatně se jí to hojí a vypadá to,jak už jsem psala včera, dobře :).

Trochu jsem jí zkoušela i vyčistit srst rukou, jako to dělávám pokaždé a také jsem potom tak vypadala :D. Byla jsem celá špinavá, chlupatá a od staré vyčesané hřívy. :D Ale nestěžuji si!
Jsem vděčná za každou chvíli s ní :3.

(kdyby jste nenašli pampelišku, je ve kštici ;D)


Vaše Đenn.


Oldenburský kůň

2. května 2015 v 21:09 | Đenn a koníci. |  Plemena koní.
Po delší době sem dávám plemeno, které se na tomto blogu ještě neobjevilo.
Je to Oldenburský kůň.