Jezdecký deníček 10.3. 2016

12. března 2016 v 13:50 | Đenn. |  Jezdecký deníček- Đenn.
Zdravím!
Fíha...už jsem se neozvala pořádnou dobu....moc se omlouvám.
Za tu dobu, co jsem tu nebyla se na koních událo hodně nových a zajímavch věcí.
Například to, že tam máme nového koně!
Jmenuje se Bonbon a je to Hafling :-3.Zbarvení je tmavý ryzák. Bude mu sedm let. Má opravdu dobrou kondici, takže není tak tlustý jako naši koně :D. také má podkovy na předních nohou. Je hrozně krásnej, ale je tu jeden háček. Není vůbec lehké na něm jezdit. neříkám, že na jiných koních ano, ale tohle je tak trochu extrém :D.Né....to zase přeháním... Ale není vůbec zvyklí na pobídky nohama. Což je dost divné,když má takovou kondici...trenérka přemýšlela, že třeba jezdil zapřažený ke kočáru nebo tak, když má takovou postavu. To ovšem nikdo z nás neví.
Ale proč vůbec máme nového koně?
Né....nikdo nezemřel, ale Bueno má nemocnou nohu. Má myslím artrózu. A teď má nožku nateklou a nejezdí se na něm. je mi ho moc líto :(. Doufám, že to bude lepší a zase se nám vrátí do tréninku zpět. Bonbona nemáme jen kvůli tomu, ale trenérka už si dlouho chtěla pořídit dalšího koně pro doplnění kolektivu. Je pravda, že Bonbonek není pro malé děti. je hodný a je to strašný flegmouš :D, ale je hodně těžké na něm jezdit právě díky těm pobídkám. A jak možná už tušíte, tak jsem na něm jela.

(celý článek)

Přijely jsme spolu s Tinou na minifarmu,jako každý čtvrtek. Už jsme věděly, že máme nového koně, protože toho byl plný facebook, co psaly ostatní holky z klubu a ještě k tomu jsme ho viděly minulý trénink v ohradě. To jsme ještě ale netušily, že na něm budeme zrovna tento čtvrtek jezdit! Už určitě víte, že jezdíme na teréninku 4. Já, Tina a ještě další dvě nejmenovaná děvčata :). Trenérka nám řekla, že bude tahle hodina taková seznamovací právě s Bonbonkem. Tak jsme připravily jeho a ještě Abíka,Showerka a Jáju. Dozvěděly jsme se, že tenhle trénink budeme já a Tina jezdit na půl. Půl hodiny já na Abíkovi a ona na Bonbonovi a půl hodiny naopak. Já měla první Abíka a Tina Bobnonka. trenérka nás o všem s ním spojeným informovala. nevyhazuje,nekouše,zatím se ještě při jízdě nelekl a pod...
Když přišla výměna, tak jsem se těšila, jaké to a něm bude. pak jsem si na něj sedla a jelo se. Tedy.....má hrozně pohodlné chody, ale na pobízení je hrozně necitlivý. Na nohy...to skoro nereaguje a bičík mu taky nějak moc nevadí. Bylo peklo ho rozklusat, ale když už jsme klusali, tak to stálo za to. je to zatím mladý kůň, takže mu hrozně moc věcí nejde, ale to se urovná :).
Celá hodina byla úplně super!
Už se těším na příští čtvrtek. :)
Đenn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 13. března 2016 v 21:56 | Reagovat

Super čtení :-)

2 Nelli Nelli | E-mail | Web | 22. března 2016 v 20:20 | Reagovat

To je divn=, že není zvyklý na pobídky. O_O Jinak super článek :-D

3 Đenn&Horses Đenn&Horses | Web | 25. března 2016 v 19:10 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

[2]: Ano,je to divné,ale to se snad zlepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama