Květen 2016

Jezdecký deníček--Hlavně se držet!

27. května 2016 v 18:23 | Đenn. |  Jezdecký deníček- Đenn.
(TO NEJZAJÍMAVĚJŠÍ JE NA KONCI ;D)

Zdravím! :)
Tak jsem tu po delší době zas! Už se blíží konec školního roku a dopisují se poslední písemky, takže mám více času ;).
Máme tu další ''díl'' Jezdeckého deníčku. Mohli jste si povšimnout, že má trochu jiný nadpis. Místo datumu, kdy jsem jezdila bude téma tréninku. O tom dnešním se dozvíte o kousek níže. Tak si to užijte! :)

(Asi rok stará fotka...na Showerkovi)


Jako každý čtvrtek jsem jela na koně.
Nasedlali a nauzdili jsme koně a mohli jsme vyrazit! :)

Bylo hezky a sucho, takže jsme nejeli na jízdárnu, ale hned vedle, kde je veliká oplocená louka, na které je vyježděný takový šišatý kruh, který velikosti jízdárny odpovídá.

Já jsem měla Showerka. Prý ho den před tím bolela záda, takže jsem na něj, jakož to lehká holka šla já :D. Vůbec mi to nevadila, protože Showerek je zlatíčko. Jak již moji stálejší čtenáři vědí, na koně jezdím spolu se svou nejlepší kamarádkou, která tu pár měsíců také dělala adminku a jeji jméno je Tina...ta měla Toma.

Ze začátku jsme všichni na tréninku zkoušeli přechody klus, krok a zastavení. Při klusu jsme např. každý třetí krok přesedli ať už v plném, nebo v odlehčeném sedu. Showerek je pohodlný kůň, ale já většinou přesedám v odlehčeném sedu. Ze začátku jsem se svým způsobem nedokázala udržet na nohách a tak když jsme měli klusat v odlehčeném sedu, chvilkama jsem padala zpátky do sedla. Jednak proto, že jsem nebyla pořádně rozježděná a tomu nepřidává moje ne zrovna moc velká síla v nohou a taky proto, že Showerek má ta bolavá záda a tak se furt kroutil a zpomaloval do kroku, než se rozjezdil, ale potom už to bylo v pohodě.

(CELÝ ČLÁNEK)

Po dlouhé době se ozývám! :)

6. května 2016 v 19:54 | Đenn. |  Đenn píše...
Zdravím Vás drazí koňáci!
Tak se Vám sem znovu ozývám. Je mi opravdu moc líto, že jsem se dost dlouho neozvala, ale teď mám hodně práce se školou, abych si před vysvědčením moc nezkazila známky...však to znáte. ;)
Sice musím teď hodně času věnovat škole, ale koně jsem V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ neomezila! :)
To bych si totiž v životě neodpustila. Zrovna včera jsem na koních zase byla. A řeknu Vám...bylo to úžo! Ale o tom až v dalším Jezdeckém deníčku. Jen jsem se Vám chtěla ozvat, že jsem tu, živá a zdravá a na blog jsem nezapoměla :D.
Zatím se tu mějte krásně!

(Tady je starší fotka Karinky :3)

Đenn.