Jezdecký deníček--Hlavně se držet!

27. května 2016 v 18:23 | Đenn. |  Jezdecký deníček- Đenn.
(TO NEJZAJÍMAVĚJŠÍ JE NA KONCI ;D)

Zdravím! :)
Tak jsem tu po delší době zas! Už se blíží konec školního roku a dopisují se poslední písemky, takže mám více času ;).
Máme tu další ''díl'' Jezdeckého deníčku. Mohli jste si povšimnout, že má trochu jiný nadpis. Místo datumu, kdy jsem jezdila bude téma tréninku. O tom dnešním se dozvíte o kousek níže. Tak si to užijte! :)

(Asi rok stará fotka...na Showerkovi)


Jako každý čtvrtek jsem jela na koně.
Nasedlali a nauzdili jsme koně a mohli jsme vyrazit! :)

Bylo hezky a sucho, takže jsme nejeli na jízdárnu, ale hned vedle, kde je veliká oplocená louka, na které je vyježděný takový šišatý kruh, který velikosti jízdárny odpovídá.

Já jsem měla Showerka. Prý ho den před tím bolela záda, takže jsem na něj, jakož to lehká holka šla já :D. Vůbec mi to nevadila, protože Showerek je zlatíčko. Jak již moji stálejší čtenáři vědí, na koně jezdím spolu se svou nejlepší kamarádkou, která tu pár měsíců také dělala adminku a jeji jméno je Tina...ta měla Toma.

Ze začátku jsme všichni na tréninku zkoušeli přechody klus, krok a zastavení. Při klusu jsme např. každý třetí krok přesedli ať už v plném, nebo v odlehčeném sedu. Showerek je pohodlný kůň, ale já většinou přesedám v odlehčeném sedu. Ze začátku jsem se svým způsobem nedokázala udržet na nohách a tak když jsme měli klusat v odlehčeném sedu, chvilkama jsem padala zpátky do sedla. Jednak proto, že jsem nebyla pořádně rozježděná a tomu nepřidává moje ne zrovna moc velká síla v nohou a taky proto, že Showerek má ta bolavá záda a tak se furt kroutil a zpomaloval do kroku, než se rozjezdil, ale potom už to bylo v pohodě.

(CELÝ ČLÁNEK)


Jezdili jsme také přes kavalety, které ležely uprostřed toho velkého oválu.
Nejprve z kroku a potom už i z klusu. Jednou mi Showerek mírně škrtnul zadní nožkou o jednu kavaletu, ale to byla samosebou moje chyba, protože jsem na ní nenajela dost svižným krokovým tempem.

A pak přišla řada na tu nejzábavnější věc z celého tréninku. A to byl cval.
Ze začátku jsme sválali dá se říct najednou. Vždycky se jedna rozjela, nacválala v zatáčce a jak byla ve cvalu, jela další za ní. Já jsem jela za Jájou. Jakmile nacválal, rozjela jsem se taky. V zatáčce jsem se zhoupla, řekla hop a už jsem cválala. Asi po pěti metrech jsem se začala přibližovat k Jájovi, ale pořád jsem si držela dostatečný ostup, aby nás nenakopl. Showerek byl ale v tu dobu dost rozjančený a když vidě, že běžíme za Jájou, dal hlavu dolů a začal dělat takové poloviční kozly. Naštěstí nevykopl a já jsem se udržela v sedle :D. To pro mě ještě nevyla taková námaha se tam udržet. Trenérka mi pak řekla, že to znamená, že je šťastný a že se mu to líbí. Potom taky řekla, že je sice hezký, že se mu to líbí, ale že to nemusí vést k vyklopení ze sedla :D.

Potom jsme dali koním volno a chvilku krokovali. Trenérka po pár minutác řekla, ať jsou tři dané holky krokovat koně okolo celé louky. A tak nechali koním volno a šli si zajet kolečko okolo louky. Já a Tina jsme zůstaly na oválu. Měli jsme cválat, no tentokrát ne klasicky v zatáčce, ale na jakémkoli jiném místě. Takže na rovině (nečekaně :D). Tině to šlo celkem dobře, ale já jsem s tím nacváláním měla ze začátku problém. Po chvilce konzultování toho s trenérkou jsem se o to pokusila znovu..to už se mi povedlo.

Mezi tí se holčiny vrátily z vycházky, ale nezajížděly k nám na ovál.
Já jsem byla na řadě s cvalem. Tak jsem se na rovině zhoupla a nacválala. Trenérka mi řekla, ať mu při nacvlání dám bičíkem, aby se do toho cvalu vůbec pustil a tak jsem to udělala. Na to ale nezareagoval moc dobře. Přece jen je to Anglický plnokrevník, i když už starší, a tak začal zase dělat kozly, ale tentokrát mnohem horší. Sice nevykopl, ale i tak to byl pěkný oříšek se udržet a nepřepadnout přes krk. Udržela jsem se, ale málem jsem skončila v pampeliškách :D. Vytáhla jsem mu hlavu nahoru, zpomalila do klusu a znovu jsem nacválala, tentokrát hezky klidně. A to už blbiny nedělal :D.

Po tomto dobrodružném zážitku jsme ještě s Tinou šly okolo louky krokovat my, zatím co holky trénovaly na oválu.
Pak už skončila hodina.

Jsem ráda za to, že mi Shower začal blbnout. I takovéto zkušenosti jsou v jezdectví potřeba.
Jestli jste to dočetli až sem, tak jste vážně borci a moc si toho vážím! :)
Snad se čláek alespoň trochu líbil! ;)

Vaše Đenn.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenča Lenča | E-mail | Web | 31. května 2016 v 22:01 | Reagovat

Krásný článek! :-)

2 Cleo Cleo | Web | 10. června 2016 v 11:34 | Reagovat

Super článek :D Máš štěstí že ses vždycky udržela :D z mojí zkušenosti: velmi nadšený, šťastný kůň + cval = pád na zem :D  :D

PS: na blogu mám menší oznamko, protože se vracím k blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama