Září 2016

Můj názor na lidi, kteří si myslí, že Jezdectví není sport

17. září 2016 v 13:27 | Đenn |  Zajímavosti
Ahoj.
Už dlouhou dobu se potýkám s různými názory na Jezdectví, ať už jsou dobré či špatné. Rozhodla jsem se napsat článek, co si myslím o lidech, kterí tvrdí, že Jezdectví není sport. Je to čistě můj názor a byla bych ráda, aby si to hlavně tito lidé uvědomili a přečetli.


Hodně lidí si myslí, že když si sedneme na koně, je to jedna z nejjednoduších věcí. Tvrdí, že Jezdectví není sport a že si s prominutím jen vozíme prdel. Upřímě jsem na takovéto lidi úplně alergická. Většina z nich si nikdy nesedla na toho koně a nesnažili se s ním jezdit tak, aby si to koník užil a aby mu co nejméně překáželi. Někdo si z koní dělajá i legraci. Určitě mi všichni koňáci dosvědčí, že koně jsou úžasná a nádherná zvířata. Že jezdit na nich a pracovat s nimi je jedna z nejúžasnějších činností na celém světě. Tak proč potom lidé, co nejsou zastánci tohoto sportu tvrdí, že to vlastně ani sport není a že je to k ničemu? Protože nikdy nezažili ten úžasný pocit souznění s koněm. Nikdy nespadli z takového mocného zvířete, znovu na něj nenasedli a nezkoušeli to dál. Nikdy nepocítili ten úžasný pocit, když se vám s koněm něco povede. A nikdy necítili tu nekonečnou lásku,která mezi koněm a člověkem panuje.

Když si vezmu jako příklad fotbal. Někoho tento sport baví a já proti tomu ani nic nemám. Tedy až do chvíle, kdy mi hráč fotbalu začne říkat, že Jezdectví není sport. Takové lidi bych nejradši někam nakopala. Oni si běhají po hřišti a kopou do míče, zatím co my se snažíme domluvit se zvířetem, které nerozumí naší řečí, které by nám mohlo způsobit doživotní zranění nebo nás dokonce i zabít. Ano, toto si totiž mnoho lidí neuvědomuje. Když spadnete na fotbalovém trávníku, protože zakopnete nebo vás někdo strčí nic se nestane a stejně většina z vás ještě simuluje. Ale když my koňáci spadneme ze zvířete 10x většího a 100x silnějšího, než jsme my, vstaneme, znovu na něj nasedneme a snažíme se dál i za tu cenu, že by nás ten kůň měl třeba jště dvacetkrát shodit. Když spadneme, zajímáme se jestli je v pořádku kůň a až potom je řada na nás. Protože nás pohání láska ke koním a odhodlanost. Nejsme naštvaní na koně, když nevyhrajeme závod, protože za to ve většině případů může jezdec a ne kůň. nezáleží nám na výhře tolik, jako na zdraví našeho koně. Když vidíme, že se kůň necítí dobře, tak ze závodu odstoupíme, protože nechceme, aby se mu něco stalo.

I přes všechny pády, zranění a neúspěchy jezdíme dál, protože milujeme koně a milujeme Jezdectví.
Koně by nám mohli ublížit, ale neudělají to. A proč? Protože my milujele je a oni milují nás. My na nich jen nesedíme a nevozíme si prdel, ale opravdu pracujeme. Snažíme se s nimi komunikovat a řešit problémy, které nás dělí od dalších porkoků. Chodíme domů unavení a špinaví, ale nevadí nám to, protože nám za to koně stojí! Ale vy se nám stále smějete. Proč si tedy někdo z vás, co se nám koňákům posmíváte nesednete na toho koně a nevyhrajete Mistrovství světa? Proč nepřeskáčete celý Parkur bez jediné chybičky nebo nezajedete perfektní drezúrní úlohu? Protože se bojíte, ale nepřiznáte to. Chování takovýchto lidí není féri vůči koním. Oni vám nic neudělali, tak si od vás zaslouží tolik posměšků?

Koňáci se nebojí špinavé práce, nebojí se koní a milují je. Snaží se rozvíjet svou kominikaci a nimi. Nefňukají nad tím, že si zlomili nehet. Raději budou chodit v rajtkách a jezdeckých botách, než jako nějaké zmalované děvenky, které se div nerozbrečí,když si ušpiní ruce. Koňáci jsou jedni z nejlepších a nejmilejších lidí, ale nenechají být, když bude někdo nadávat jejich koni, nebo Jezdectví jako takovému. Jsme odhodlaní a oddaní našim koňským kamarádům! Láska ke koním je mnohem silnější, než k člověku. Protože koně nezajímá vzhled, ale to, co mají lidé v srdci.

Závěrem bych chtěla říct, že správný koňák by měl se mnou souhlasit. Budu ráda za každý váš názor v komentářích. Doufám, že si lidé, pro které hlavně je tento článek psán, uvědomí, že jezdectví je jeden z nejtežších, ale nejkrásnějších sportů. Koňákům bych chtěla říct: ,,Milujte své koně a nedejte se naštvat od lidí, kteří o Jezdectví tvrdí něco, co se vám nelíbí. Oni by se měli zamyslet nad sebou, než budou komandovat jezdce a koně.''

Đenn

Kabardinský kůň

15. září 2016 v 17:43 | Đenn |  Plemena koní.
Ahoj koňáci.
Další plemeno, o kterém si tu něco povíme nese název Kabardinský kůň.
Jednoho takového jsme měli dokonce i u nás na Minifarmě.

Ale to bych se dostala někam trošku jinam.
Jdeme na to! :)

(zdroj obr. ZDE)

(celý článek)


Jezdecký deníček--Odvážný Abíček

14. září 2016 v 19:12 | Đenn |  Jezdecký deníček- Đenn.
PŘEDEM UPOZORŇUJI, ŽE ČLÁNEK JE DOST DLOUHÝ, ALE PODLE MNE I ZAJÍMAVÝ :)

A máme tu další Jezdecký deníček! :)
Na koních jsem byla předevčírem a musím říct, že to byl jednoznačně jeden z nejúžasnějších tréninků, které jsem kdy měla :). No nic, pusťme se do toho! ;)

Jako normálně jsme na Minifarmu museli nejprve přijet :D.
Byli jsme tam o půl hodiny dřív, protože budeme jezdit od šesti večer a to máme hromadu času, takže jsme tam byli když tam byl ještě jezdecký kroužek pro menší děti. My totiž jezdíme logicky až po nich.

Trenérka se zeptala, jestli si nechceme jít vyčistit koníky, ať na to máme víc času. Samosebou, že jsme souhlasili, jelikož čištění koní patří mezi naše (tedy alespoň mé) oblíbené činnosti :).

(CELÝ ČLÁNEK)

Jezdecký deníček--Budu jezdit jen Abíka!

12. září 2016 v 21:41 | Đenn |  Jezdecký deníček- Đenn.
(Tento článek je psaný,jako by byl pátek,ale ve skutečnosti je dnes pondělí. Je to z důvodu,že článek jsem začla psát v pátek,ale dopsala ho dnes a nechtělo se mi to přepisovat. Tudíš už jsem byla i na pondělním/dnešním tréninku o kterém bude článek zítra. Pochopíte až budete číst ;D)

Ahojky! :)
V minulém článku jsem se zmiňovala o tom, že již brzy budu jezdit a zrovna dnes jsem byla! :)
Dozvíte se zde zajímavosti z včerejšího tréninku.
No..tak se do toho pusťme! ;)
Já a Tina jsme přijely na minifarmu. Koníci byli vyčištění a tak jsme je jen nasedlaly a nauzdily.
Já jsem měla Abíka a Tina měla Jáju. Dohodli jsme se s trenérkou, že každá chceme jezdit jen jednoho koně a učit něčemu novému jak nás, tak právě koníky. je pravda že jsem chtěla jezdit Buena, ale ten má zdravotní problémy s nožkou a tak moc nemůže jezdit. Ale Abíka mám taky moc ráda, takže mi to nepřekáží. Každopádně s ním bude hodně práce! :)
Po připravení koní jsme je vyvedly ven a před stáji jsme si na ně nasedly, upravily třmeny a jeli na louku.
Dělali jsme s koníkama různé cviky a pod. Střídali jsme přechody klus-krok a naopak. (i zastavení tam bylo).
Později jsme přešli na cval.
Schválně jsme jeli na levou ruku, jelikož je Abík pravák, tak abych to s ním cvičila i na levou. Asi 3x byl kontracval, ale na počtvrté se mu (tedy nám oběma) to povedlo a byl levý cval! :3 Měla jsem radost, že mu to šlo.
Na té louce je vedle oválu, na kterém se jezdí většinu času jedna taková ''hromada''. Je to dlouhé asi tak kolem deseti metrů (předem varuji, že můj odhad na vzdálenost je hodně špatný :D). Taková ''nudle'' :D. Na to se z jedné strany najede,přejede se a potom zase sjede dolů. To jsme zkoušeli překonávat taky a s mím nadšením bez nějakých sebevětších problémů.

Hodina byla super. V Pondělí jdeme jezdit znovu a to už bude náš oficiální trénink (tak budeme jezdit celoročně). Přeji krásný večer, mějte se hezky :).

Đenn.

(na fotce Abaj, koník /plemene Hucul/ kterého jezdím)
(není tak malý, jak vypadá :D a ano, vím,že nemá moc nadšený výraz :D)
Nefotila jsem já!!

Vracím se zpět k blogu + novinky

6. září 2016 v 16:40 | Đenn |  Důležité ohledně blogu.
Zdravím vás tu všechny!
tak jak bylo o prázdninách Byli jste u koní? Co nový školní rok? Odpovídejte do komentářů :).

Po dvou měsících letních prázdnin se znovu vracím na blog. S tím samozdřejmě přichází i řada novinek, což vám jistě v mém případě bylo jasné :D. Za lé to jsem u koní nebyla ani jednou ( :( ). Ani u Karinky, prostě nic. U Karči bych se teď někdy ráda stavila, ale s rozvrhem pro deváté třídy to v dosavadní době asi moc realné nebude.(ano,ano..vím, že si nemám na co stěžovat oproti středoškolákům). To bychom se ale dostali ke škole a ne ke koním a k mému ježdění! :) Takže moji zlatí čtenáři (jestli tu ještě vůbec někdo je), jdeme na to! ;)

* Moje ježdění v roce 2016
Nooo..to bude trošku složitější. Zdaleka to nebude jako minulý rok. Provede se mnoho a mnoho změn, ale ne, že bych třeba chodilaméně často jezdit,to ne.
V pondělí jsme se spojili s trenérkou a snažili se domluvit se na ježdění v tomto roce. je pravda, že jsem v devítce, taže je to nejspíš poslední rok,co pravidelně jezdím. Na střední škole to budou spíš víkendy..a to ani nevím,jestli vůbec. No, to bychom se ale dostali úplně jinam!
Přišli nám na mail otázky,jak chceme s Tinou jezdit. Byly to otázky typu: Chcete jezdit jen dvě, nebo ve skupině? Chcete si koně i před jízdou připravovat, nebo jen jezdit? Chcete jezdit pouze na jízdárně, pouze na vyjížďky, nebo obojí? Chcete jezdit jen jednoho koně, nebo to střídat? Chcete pouze jezdit, nebo se u toho i něco učit? (ohledně jezdectví)
Eh..ano těch otázek není málo, ale my už jsme s Tinou rozhodnuté. zatím vám o tom moc říkat nebuduasi jen to, že bychom určitě chtěli každá jezdit jen jednoho koně a s ním se postupně zlepšovat. Další info vám podám, až to bude jisté (což ostatně nebude za moc dlouhou dobu), protože nic nechci uspěchat.
V týdnu bychom se s trenérkou měli sejít a všechno to probrat, potom vás informuji ;).

*Karča
Tak a ted tu máme téma Karinka. Ti, co mě už sledují delší dobu, nebo si přečetli starší články vědí,kdo Karča je. Kdo to neví, ať se podívá :D.
Jak jsem již psala, za Karčou jsem celé prázdniny nebyla. A nebudu se vymlouvat že jsem neměla čas. Jak mnozí z vás vědí, karča ode mne není zrovna malý kousínek a navíc je to do kopce.No a mě se tam jednoduše nechtělo. Možná, že si teď budete říkat, co jsem to za pořádnou koňařku,když mě odradí vzdálenost, ale není to jen tím. Je tu ještě jeden důvod, který je osobní a nebudu ho zde říkat. Každopádně se za ní hodlám v co nejbližším čase stavit. :)

Pokud jste to dočetli až sem, tak vás obdivuji,protože na začátek roku to není zrovna nejkratsí článek.
Snad jste si ho alespon trochu užili...i když, co se dá na informativním článku užít.
Mějte se.

Đenn.