Můj názor na lidi, kteří si myslí, že Jezdectví není sport

17. září 2016 v 13:27 | Đenn |  Zajímavosti
Ahoj.
Už dlouhou dobu se potýkám s různými názory na Jezdectví, ať už jsou dobré či špatné. Rozhodla jsem se napsat článek, co si myslím o lidech, kterí tvrdí, že Jezdectví není sport. Je to čistě můj názor a byla bych ráda, aby si to hlavně tito lidé uvědomili a přečetli.


Hodně lidí si myslí, že když si sedneme na koně, je to jedna z nejjednoduších věcí. Tvrdí, že Jezdectví není sport a že si s prominutím jen vozíme prdel. Upřímě jsem na takovéto lidi úplně alergická. Většina z nich si nikdy nesedla na toho koně a nesnažili se s ním jezdit tak, aby si to koník užil a aby mu co nejméně překáželi. Někdo si z koní dělajá i legraci. Určitě mi všichni koňáci dosvědčí, že koně jsou úžasná a nádherná zvířata. Že jezdit na nich a pracovat s nimi je jedna z nejúžasnějších činností na celém světě. Tak proč potom lidé, co nejsou zastánci tohoto sportu tvrdí, že to vlastně ani sport není a že je to k ničemu? Protože nikdy nezažili ten úžasný pocit souznění s koněm. Nikdy nespadli z takového mocného zvířete, znovu na něj nenasedli a nezkoušeli to dál. Nikdy nepocítili ten úžasný pocit, když se vám s koněm něco povede. A nikdy necítili tu nekonečnou lásku,která mezi koněm a člověkem panuje.

Když si vezmu jako příklad fotbal. Někoho tento sport baví a já proti tomu ani nic nemám. Tedy až do chvíle, kdy mi hráč fotbalu začne říkat, že Jezdectví není sport. Takové lidi bych nejradši někam nakopala. Oni si běhají po hřišti a kopou do míče, zatím co my se snažíme domluvit se zvířetem, které nerozumí naší řečí, které by nám mohlo způsobit doživotní zranění nebo nás dokonce i zabít. Ano, toto si totiž mnoho lidí neuvědomuje. Když spadnete na fotbalovém trávníku, protože zakopnete nebo vás někdo strčí nic se nestane a stejně většina z vás ještě simuluje. Ale když my koňáci spadneme ze zvířete 10x většího a 100x silnějšího, než jsme my, vstaneme, znovu na něj nasedneme a snažíme se dál i za tu cenu, že by nás ten kůň měl třeba jště dvacetkrát shodit. Když spadneme, zajímáme se jestli je v pořádku kůň a až potom je řada na nás. Protože nás pohání láska ke koním a odhodlanost. Nejsme naštvaní na koně, když nevyhrajeme závod, protože za to ve většině případů může jezdec a ne kůň. nezáleží nám na výhře tolik, jako na zdraví našeho koně. Když vidíme, že se kůň necítí dobře, tak ze závodu odstoupíme, protože nechceme, aby se mu něco stalo.

I přes všechny pády, zranění a neúspěchy jezdíme dál, protože milujeme koně a milujeme Jezdectví.
Koně by nám mohli ublížit, ale neudělají to. A proč? Protože my milujele je a oni milují nás. My na nich jen nesedíme a nevozíme si prdel, ale opravdu pracujeme. Snažíme se s nimi komunikovat a řešit problémy, které nás dělí od dalších porkoků. Chodíme domů unavení a špinaví, ale nevadí nám to, protože nám za to koně stojí! Ale vy se nám stále smějete. Proč si tedy někdo z vás, co se nám koňákům posmíváte nesednete na toho koně a nevyhrajete Mistrovství světa? Proč nepřeskáčete celý Parkur bez jediné chybičky nebo nezajedete perfektní drezúrní úlohu? Protože se bojíte, ale nepřiznáte to. Chování takovýchto lidí není féri vůči koním. Oni vám nic neudělali, tak si od vás zaslouží tolik posměšků?

Koňáci se nebojí špinavé práce, nebojí se koní a milují je. Snaží se rozvíjet svou kominikaci a nimi. Nefňukají nad tím, že si zlomili nehet. Raději budou chodit v rajtkách a jezdeckých botách, než jako nějaké zmalované děvenky, které se div nerozbrečí,když si ušpiní ruce. Koňáci jsou jedni z nejlepších a nejmilejších lidí, ale nenechají být, když bude někdo nadávat jejich koni, nebo Jezdectví jako takovému. Jsme odhodlaní a oddaní našim koňským kamarádům! Láska ke koním je mnohem silnější, než k člověku. Protože koně nezajímá vzhled, ale to, co mají lidé v srdci.

Závěrem bych chtěla říct, že správný koňák by měl se mnou souhlasit. Budu ráda za každý váš názor v komentářích. Doufám, že si lidé, pro které hlavně je tento článek psán, uvědomí, že jezdectví je jeden z nejtežších, ale nejkrásnějších sportů. Koňákům bych chtěla říct: ,,Milujte své koně a nedejte se naštvat od lidí, kteří o Jezdectví tvrdí něco, co se vám nelíbí. Oni by se měli zamyslet nad sebou, než budou komandovat jezdce a koně.''

Đenn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 21. září 2016 v 18:15 | Reagovat

Článek je to pěkný a souhlasím s tebou, ale mám pocit že na tohle téma už existuje tolik článků, videí, obrázků a kdovíčeho že už mě to začíná štvát. Já nevím, možná jsem divná, ale mě se nikdy nestalo že by mi tohle někdo říkal. Že jezdectví není sport a tak. A nikdy jsem nezažila, že by mne kvůli tomu někdo odsuzoval. Vlastně mě možná víc štve to, že se koňáci pořád brání něčemu, co se vlastně ani v takové míře neděje. Nemyslím to nějak zle, ale slyšela jsem napříkad docela rozšířený názor že u golfu jenom pinkneš do míčku. A myslím že to také není pravda, ale nikdy jsem neviděla golfistu který by ostatním lidem "domlouval" a bránil se. Ano, jezdectví je krásný sport a koně jsou úžasná zvířata. Ale občas se mi zdá, že koňáci se hodně povyšují nad ostatní tím, že oni spolupracují s živou duší. Ano, je to pravda, ale ne v takové míře, jak někteří tvrdí. :-)

2 Đenn&Horses Đenn&Horses | Web | 22. září 2016 v 19:55 | Reagovat

[1]: Samozřejmě :). Je to názor každého jedince. Já už se s pár takovými lidmi setkala, ale pokud někdo neříká o Jezdectví nic špatného, tak proti němu nic nemám. Když někdo například hraje fotbal, tak je mi jasné, že to není tak lehké. :) Tento článek byl také trochu motivační pro lidi, kteří se s tímto potýkají. Děkuji na názor :).

3 Wanera Wanera | Web | 9. října 2016 v 11:35 | Reagovat

Já obdovuji všechny, kteří jezdí, protože já sama viděla koně naživo asi 3x, seděla jsem na něm jen jednou jako malá a to ho ještě někdo vedl :-D jinak z nich mám respekt, ale jsou úžasní :-)

4 equus-universe equus-universe | Web | 8. listopadu 2016 v 16:55 | Reagovat

jojo, takové lidi bych poslala do háje :D Chtěla bych je vidět. Jezdec musí ovládat půl tuny vážící živé zvíře, které má vlastní myšlení, může se kdykoliv polekat, může cokoliv udělat a jediná věc, která nás dělí od pádu na zem je důvěra člověka a koně.
Fotbalisti jen běhaj a kopou do míče :-D
Teď jak jsem dlouho nejezdila a zase začala, a hlavně sem začala klusat, tak sem zase celá rozbolavělá, jak začínám používat svaly, které jsem do té doby nepoužívala.

5 Sally Sally | 12. května 2017 v 21:13 | Reagovat

ahoj

6 Sally Sally | 12. května 2017 v 21:23 | Reagovat

ahoj mě se jednou stalo že jsme měli hodinu AJ a učitel se nás ptal jaký máme nejrači sport já odpověděla jezdectví a všech 15 dětí z naší třídy odpovědělo že to není sport.Všichni říkali že jenom sedíme a vozíme se. já tyhle lidi taky nechápu. v tu dobu jsem měla chut mu říct: co se ti stane když na hřišti při fotbale  spadneš nebo ti někdo šlápne na nohu no NIC. Ale my když spadneme z koně tak se můžeme i zabít. Jinak super článek :-D

7 RozerTog RozerTog | E-mail | 1. listopadu 2018 v 21:45 | Reagovat

writing help for college students
<a href=http://writemyessayhelpcenter.com>write my paper for me
</a>  order custom term paper
<a href="http://writemyessayhelpcenter.com">write my paper
</a> - custom research paper writing
phd by thesis only

8 ChuzkBrola ChuzkBrola | E-mail | Web | 24. listopadu 2018 v 22:38 | Reagovat

find a ghostwriter
http://writemyessayassist.com - write my essay
  best dissertations
<a href="http://writemyessayassist.com">write my essay
</a> - application cover letter
thesis statement help research paper

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama