Listopad 2016

Staré časopisy Jezdectví

10. listopadu 2016 v 19:03 | Đenn |  Zajímavosti
Ahoj!
Zdravím Vás zase po dlouhatánské době. Je mi líto, že blog momentálně není nějak moc aktivní, ale nemůžu nic slibovat, protože toho mám ve škole hafo a těžko se to všechno stíhá. To bychom se ale dostali někam jinam. Jdeme na to, oč tu půjde.
Včera mi mamka přinesla asi 13 časopisů. Nejsou ale jen tak ledajaké! Jsou to časáčky Jezdectví, které určitě všichni koňáci znáte. Já jsem si Jezdectví kupovala asi před dvěma lety. Potom jsem ale přišla na jiný časopis, kde se toho i hodně naučím a tak jsem ''přešla'' na něj.
Proč to sem ale všechno píšu? Myslím si, že to asi nebude zajímat úplně každého, ale přecijen by se tu mohl najít nějaký příznivec, který by se třeba trošku zajímal o to, jak to bylo s jezdeckým sportem dříve. Jak jsem tak prolistovávala ty staré časopisy, tak jsem si je seřadila pole roku vydání a úplně ten nejstarší je z roku 1993. To znamená (když trošku zabrousíme do mých ne úplně dobrých matematických znalostí), že mám doma časopis Jezdectví, který je starý 23 let! Ano, možná si většina z vás řekne ,,No a co?'', ale pro mně je to úžasná věc.
Nafotila jsem pár fotek toho úplně jestaršího časáčku a potom jsem vyfotila úplně poslední číslo Jezdectví, které mám doma (z Únoru 2015). To jen tak pro srovnání.
Chystám se si všech 13 časopisů přečíst a zjistit třeba i nějaké informace, které jsem o jezdectví nevěděla. Možná, že někdo z vás má doma nějaký jezdecký časopis ještě starší. Budu ráda, za každý váš názor do komentářů. :)

(vlevo z roku 1993, vpravo z roku 2015)

(pár ukázek ze vnitřku /rok 1993/)Đenn